[email protected] +90 539 864 05 18

Merak Edilen “Instagram Profilime Kim Baktı” Sorusunu Cevaplıyoruz

Profilime kim bakmış sorusu yıllardır her kullanıcının merak ettiği konulardan biridir. Instagram uygulamasının kendisi bu sorunun cevabını verebilecek bir özelliğe sahip değil. Bu sebeple üçüncü kişilerin yaptığı uygulamalar ile insanlar profillerini kimin ziyaret ettiği konusunda bilgi almaya çalışıyor. Peki bu mümkün mü?

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı var. Bağımsız olmayan uygulama Facebook uygulamasına bağlı ve prensip olarak da her kullanıcısının gizliliğini koruma altına alıyor. Hesabı gizli olan kişilerin profiline takip istediğinizi kabul etmedikçe bakamazsınız ama herkese açık profilleri gezebilirsiniz. Sizin o sayfayı gezdiğinize dair bilgiyi Instagram kendisi hesabın sahibine vermez. Instagram profilime bakanlar kim diye merak ediyorsanız bunu anlamanın birkaç yolu vardır.

Örneğin uygulamada yer alan hikayeler kısmı profilinize bakanları anlamanız için size bir fırsat sunar. Uygulamada yayınladığınız hikayeler profilinizde 1 gün boyunca durur ve bu süre içerisinde hikayenizi izleyen kişilerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Bu kısımda yalnızca sizin takip ettiğiniz ya da sizi takip eden profiller değil sayfanızda ekli olmayan kişiler de baktığında görebilirsiniz.

Bu özellik size yeterli gelmiyorsa üçüncü kişilerin yayınladığı uygulamaları deneyebilirsiniz fakat bu tür uygulamaları kullanırken güvenli olup olmadığından emin olmalısınız. Profilinize bakan kişileri görme amaçlı yayınlanan uygulamalar çok çeşitlidir ve her gün de yenileri eklenerek çoğalmaktadır. Fakat bu uygulamalar hiçbir işe yaramaz.

Instagram Profile Bakanlar Ücretsiz

Instagram hesabınıza kimlerin baktığınız size söyleyeceğini iddia eden uygulamalar ücretsiz uygulamalardır. Bu tarz uygulamaların yıldız sayısı yüksek olsa da bunları satın aldıklarından dolayı güvenilmezdirler. Ücreti olanları da vardır fakat onlar da bir işe yaramaz. Instagram profile bakanlar listesini size ücret karşılığı vereceğini söyleyen bir uygulama kullanırsanız paranızı kaptırmış olursunuz.

Bu tarz uygulamaları indirdiğinizde sizden hesap bilgilerinizi, kullanıcı adınızı ve de şifrenizi isteyebilirler. Eğer bu bilgileri giriş yaparsanız ileriki zamanlarda hesabınızın elinizden gitmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Bu sebeple asla kişisel bilgilerinizi bu tarz uygulamaları vermemelisiniz.

Bir başka sonuçtan söz edecek olursak da profilinize kimin baktığını söyleyeceğini iddia eden bir uygulama kullandığınızda ve hesap bilgilerinizi girdiğinizde sizin kontrolünüzde olmadan pek çok hesabı takip etmeye başlayabilirsiniz. Bir şekilde hesabınızı bot hesap olarak kullanmaya başlarlar. Instagram profiline bakanlar nasıl görünür uygulamaları size bu konuda ne yazık ki yardımcı olamaz.

Bu tür uygulamaların bir işe yaramaması çoğu kişi tarafından bilinen bir gerçek olmasına rağmen kullanma hatasına düşen insan sayısı da oldukça fazla. Uygulamalardan birini indirdiğinizde karşınıza her an çıkan reklam yayınları da oluşturulma amaçları hakkında size bir bilgi veriyor. Bu tarz uygulamalar genellikle play store için özel yorum satın alarak kişileri bu şekilde kandırmaya yöneliyor.

Instagram Profile Bakanlar Doğru Mu

Instagram hesabınızda profilinize kimlerin baktığını size bildireceğini söyleyen hiçbir uygulama doğru değildir. Bir uygulama indirdiğinizde ve bilgilerinizi girdiğinizde karşınıza bir liste çıkar. Fakat farklı kullanıcıları listeleyen bu sayfada görüntülenen hesaplar rastgele seçilmiş hesaplardır ve profilinize girmiş kişilerden oluşmazlar. Yani sizi yanıltıcı bir program ile karşı karşıya olursunuz. Popüler uygulamalar neler diye arama yaptığınızda karşınıza onlarca program çıkabilir.

Fakat hiçbiri size doğru bilgi vermez. Instagram kullanıcıların gizliliğine son derece önem veren bir program olduğu için üçüncü kişilerin yayınladığı uygulamalara da asla bu şekilde izin vermiyor. Uygulama yalnızca eğer hesabınız bir firma hesabıysa 1 haftada kaç kişinin sayfanızı ziyaret ettiği gibi bilgileri size verir. Bu bilgiler yalnızca rakamsal değerlerdir. Herhangi bir isim ya da profil bilgisi içermezler.

Üçüncü kişilerin yayınladığı uygulamalar incelendiği zaman aslında hepsinin birbirine benzer oldukları görülür. Bazı uygulamalar sizden ücret talep eder. Bu uygulamaları indirdiğinizde aslında amaçları başkadır. Size farklı reklam sunarlar ve bilgilerinizi almayı amaçlarlar.

İndirdikten sonra pişman olup uygulamayı telefonunuzdan sildiğinizde yine de bilgilerinizi onlara vermiş olduğunuz için birtakım problemler yaşayabilirsiniz. Bu sebeple en iyisi bu tarz programları asla indirmemektir.

Profilinize kimin baktığını görebileceğiniz en güvenli yol hikayelerinizdir. Hesabınızı korumak kimlerin ziyaret ettiğini bilmekten daha önemli olduğu için dikkatli olmalısınız.

instbrd

Your Turn To Talk

Leave a reply:

Your email address will not be published.